Nejdražší svatební šaty

Jedním z nejdiskutovanějších odvětví svateb je jejich rozpočet. A co pak když jsou finance neomezené? Obřad kdekoliv, jídlo jakékoliv, počet hostů libovolný  – ale hlavně  jakékoliv šaty na světě!!! V případě, že cena 12 miliónů dolarů (226 miliónů korun) za svatební šaty je pro vás přijatelná, věnujte pozornost následujícímu článku.

V Beverlly Hills stojí jeden svatební salón, jehož majitelkou je René Straussová, která má na svědomí ony nejdražší šaty na světě. Spolutvůrce je Martin Katz, prodejce luxusních šperků. Spolu navrhli šaty za 12 miliónů dolarů. Stopadesátikarátkové diamantové šaty byly pojmenovány Diamond a dodnes zdobí přehlídková mola.

Druhé nejdražší svatební šaty světa vytvořil japonský návrhář Yumi Katsura. Okouzlující šaty jsou ušity z hedvábí a saténu, zdobí je bílé a zelené diamanty, bílé zlato a tisíce bílých perel. Jejich cena se vyšplhala až na neuvěřitelných 8,5 miliónů dolarů (160 miliónů korun).

Boj o nejdražší šaty České republiky vyhrála róba Soni Hlaváčkové. Šaty jsou posety diamanty a drahými kameny. Jsou ušity ze 120 metrů látky, a sice saténu, ručně tkané francouzské krajky a italského tylu. Jejich cena je “jen” 3,5 miliónů korun. Nevěsty z celého světa si o nich však mohou nechat jen zdát, šaty totiž putovaly do Spojených arabských emirátů ke svému kupci.

Tak co, nevěsty, líbí se vám šaty?

Galerie

jup2e9e7c_pank5299
top10_1-224x300
yumi-katsura
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

Zapojte se do diskuze