Radka Hartmanová, svatební koordinátorka: „Za mou prací je mnoho probdělých nocí!“

Je mladá, perspektivní, energická a plná nápadů: Radka Hartmanová, svatební koordinátorka, která má před sebou nelehký úkol: rozjet nový svatební projekt Továrna na sny. Projekt, který si vysnila a který teď dostává konkrétní rysy. Mluví o něm skromně, ale jistě a sebevědomě. Ona prostě ví, co dělá.

Radko, Továrna na sny je vlastně taková svatební agentura, že? Nabízíš kompletní svatební organizaci…

Něco v takovém duchu. Pracovní název Továrna na sny znamená zažít si svůj sen… Jde o kompletní servis pro nevěsty a ženichy od A po Z.

Ten projekt je zatím ve tvých představách, nebo už funguje?

Dalo by se říci, že je to v začátcích. Za sebou mám jednu svatbu, kterou jsem organizovala kompletně sama a musím říct, že se povedla, a díky ní jsem si uvědomila, že mě to naplňuje a chci se tomu věnovat naplno.

Pořádání svateb zní velmi jednoduše, ale asi to taková sranda není, že?

To není, ale na druhou stranu to není žádný stereotyp. Je to práce, která je plná fantazie a kreativity, ale taky skrývá moře odpovědnosti. Je to mnoho práce, například veškerou dekoraci dělám sama. Za mou prací je mnoho probdělých nocí.

Když jsme u té odpovědnosti: zažila jsi při organizování svatby nějaký děsivý pocit, kdy už jsi nevěděla, jak dál? Nebo šlo vše jak po másle?

To rozhodně nešlo! Přímo při obřadu se nám zastavila hudba. Nešla spustit a muselo se čekat. Bylo hrobové ticho. Naštěstí vše dopadlo dobře, jedna malá holčička, coby družička, mi pomohla a začala zpívat. Myslím, že se prolilo více slz dojetí než při umělé hudbě.

Tak to je jak z amerického filmu, ale na takové kolize se po svatbě vzpomíná naštěstí jen s úsměvem. Ty už jsi vdaná? Už sis prožila svůj sen?

To je pravda. Teď na to vzpomínáme moc rádi. Vdaná zatím nejsem. Žiju s přítelem už několik let, ale na ten můj sen zatím nedošlo.

Předpokládám ale, že máš jasnou představu o tom, jak bude tvá svatba probíhat…

Popravdě, neustále si ji ve své hlavě utvářím a přetvářím, měním, ale základ je téměř pořád stejný.

Prozradíš nějaké podrobnosti?

Měla by být na jaře, květen, červen. Když už prosakuje teplo po zimě, na louce, kde bude spousta květin, květinové sloupy z lilií a orchidejí, v tónech bílé a lila barvy, kytice z kopretin, to samé u ženicha na klopě… družičky pohazující lístky růží… a jemný hlas s písní Ave Maria.

Takže romantika, žádná svatba narychlo jen se dvěma svědky…

Ne to ne! Doufám, že když už se vdám, bude to navždy, a tak se o to chci podělit se všemi blízkými.

A když už jsme u toho, víš, co se traduje? Že svatba v květnu přináší smůlu.

Vím, ale svatby v Máji mám v rodině a nikomu smůlu nepřinesla. A pověry jsou od toho, aby se prolamovaly. Vždyť Máj – lásky čas.

To určitě. Na náš Svatebník chodí spousta budoucích nevěst a většinou hledají nějaké rady – je něco před čím bys je chtěla varovat nebo jim něco poradit?

Myslím, že jen jedno: hlavně žádná hysterie! Hlavu vzhůru, ve dvou jde všechno lépe! Nevěsty pamatujte, nic není tak horké, aby se to nedalo vyřešit. A taky nečekejte nemožné, třeba, zázraky do dvou dnů!

Proč by si nevěsta měla za tyto služby platit? Jaké výhody z toho pro ni plynou?

Odcházejí jí tím pádem všechny starosti stranou, může si jen užívat štěstí a trable nechat na jiných. Svatební den by měl být tím nejkrásnějším a ne tím dnem, ze kterého máte žaludeční vředy!

Pokud se budou chtít nevěsty tomuto předsvatebnímu shonu vyhnout a budou si chtít najmout svatební koordinátorku, můžou tě někde navštívit? Máš někde svoji pobočku?

Zatím bohužel ne. Za nevěstami jezdím osobně po sjednání schůzky. Přijedu do místa bydliště. V tom není problém. Pobočka se teprve rýsuje.

A kde na tebe najdeme kontakt? Máš nějaké webové stránky?

Nevěsty mohou napsat přímo na: tovarnanasny@centrum.cz nebo mi zavolat na moje telefonní číslo 773 690 104. Web bude dokončen co nevidět, dělají se ještě malé úpravy, ale stránky budou pod stejným názvem, pod kterým se prezentujeme – Továrna na sny.

Já ti přeji jménem Svatebníku, aby se ti dařilo, aby ti svateb přibývalo a aby tě ta práce neustále naplňovala tak, jak tě naplňuje dnes.

Děkuji mockrát.

Ukázka svatby, kterou Radka organizovala:

Galerie

100_3640
100_4536
100_4548
249694_520070671351783_1420586343_n
402971_520071064685077_1876613543_n
a4_09_svatba_ruze_oranzova-kytice
raut_01_big
svatba
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

 

 

Zapojte se do diskuze