Jak dovést přítele k oltáři

Mary a Peter jsou spolu už dva a půl roku. Nejsou zasnoubení, ale už dlouho oba ví, že to spolu myslí vážně a že svatba jednou přijde. Mary na svatbu myslí prakticky neustále. Peter vůbec. V jejich vztahu se objevují čas od času narážky (ale buďme upřímní, stává se to velmi často). Rodinní příslušníci jak z Maryiny, tak z Peterovy strany se neustále ptají, tak kdy už do toho praštíte. Oba tvrdí, že určitě brzy. Žádost o ruku ale nikde.

Ve vztahu existují chvíle, kdy se pár názorově nesejde. Většinou se jedná o maličkosti. Skoro vždy se ale tento problém týká svatby. Jednou je moc brzy, pak už je moc pozdě. Jenže muži jsou v těchto věcech prostě pomalejší. Bojí se závazků a hlavně manželství prostě není “cool”.

Pokud máte i vy vztah, který směřuje k dlouhodobějšímu trvání, neskřípe vám to, vzájemně se doplňujete, věříte si a podporujete se, není důvod odkládat svatbu, pokud nejste zastánce “psí knížky”. Partner se ale k vyslovení nemá, co teď?

1. Velmi důležitá rada: nejdříve si spolu zkuste bydlet.

Chodíte spolu sice dva roky, ale nikdy jste spolu nebyli pod jednou střechou déle než týden na dovolené? Ještě než dotáhnete přítele k oltáři za kravatu, zkuste (velmi optarně) navrhnou společné bydlení. Musíte tento požadavek ale navrhnout tak, abyste přítele nevyplašila. Teprve při společném bydlení se totiž ukáže, jak umíte táhnout za jeden provaz. Poznáte, jaké nedostatky váš protějšek má – a věřte, mohou to být věci, po jejichž zjištění si svatbu velmi rychle rozmyslíte, jako třeba: přítel opravdu z duše nenávidí zavřené dveře od wc, když vykonává velkou potřebu, naopak miluje tepláky s gumou u pupku (ačkoliv je přes den elegán) a jako zpestření víkendu si domů zve své nejlepší kamarády, aby se sjížděli na novém dílu lechtivého snímku, ačkoliv sedíte v kuchyni? Pokud tohle nepovažujete za ideální manželství, ruce pryč. Pokud při společném bydlení zjistíte, že váš vztah naopak pookřál a utužil se, přistupte k bodu 2.

2. Zjistěte, jaký vztah má k dětem.

Představujete si, že budete nejdřív ředitelkou obrovské agentury a pak možná teprve přijde první dítě? Nebo byste nejradši měla dítě hned, ale bojíte se to navhnout? Nebo to v plánu nemáte, a buď to přijde nebo to prostě nepřijde? Ano, zdálo by se, že toto rozhodnutí máte ve své moci vy – ženy. Ale není to tak úplně pravda. Muži se sice prakticky o děti nestarají, protože s nimi nejsou non-stop, nevstávají k nim v noci, nepřebalují ty nejhorší bobky a také nekojí. Ale přibude jim v domácnosti nový člověk, a co je horší – na tohoto človíčka se najednou strhne veškerá pozornost. Nezapomínejte, že muži jsou jako děti – oni vaši pozornost prostě potřebují, a proto může nastat i malá krize. Avšak existují také muži, kteří děti milují a těší se, až budou mít své vlastní. Pokud váš partner nemá problém pochovat dítě vaší sestry, hrát si sním, anebo (pokud je extrémně šikovný) ho i pohlídat, pak bude mít k dětem zajisté pozitivní přístup a nebude se bránit vlastnímu. Je potřeba si toto téma s partnerem vyjasnit – byla by chyba, říci před oltářem ANO a během svatební noci se pohádat kvůli tomu, že jste vysadila antikoncepci a chcete se už pokoušet o dítě, kdežto manžela vlastně děti provázejí akorát v nočních můrách. Pokud máte i tuto stránku vztahu stoprocentně vyjasněnou a shodujete se na ní, můžete přistoupit k bodu 3.

3. Najděte si přítulného kamaráda.

Prošla jste bodem číslo 1. i 2. a po svatbě toužíte tak, že na nic jiného ani nemyslíte, ale přítel se ne a ne vyjádřit? Nejdříve radím opravdu vyčkat, nikam nikoho netlačit – to opravdu nemusí dopadnout dobře. Pokud vás to opravdu trápí a váš přítel to ustojí, můžete na toto téma opatrně zavést řeč (což ale platí pro dlouhodobější vztahy a páry starší 25 let). Zeptejte se, jak by si to partner v budoucnu představoval, ale nenaléhejte. Pokud máte doma opravdu velké trdlo, kterému náznaky nenapoví, nebojte se trošku kopnout koně do slabin. Udělejte si na sebe čas, choďte ven s kamarádkami, upravujte se, kupte si něco sexy, buďte v sexu nalazená na stejnou strunu, jako váš přítel, buďte prostě ta TOP budoucí manželka. A co líp – začněte dělat sport, který muže dráždí – začněte třeba chodit s kamarádem na kurzy latinskoamerckých tanců, na večerní salsu nebo choďte s kamarádem plavat. Probuďte v příteli žárlivost (ač se vám třeba zdá, že ten váš žárlivý není – věřte nebo ne, všichni muži jsou!). Chce to ale znát hranice a být nenápadní. Je to také běh na dlouhou trať, neuskutečníte své představy během týdne. Jednoho dne můžete třeba přijít domů a prohlásit: “Představ si, co mi dneska Vojta v těch tanečních řekl! Že prý, když budeme za dva roky ještě svobodní, tak se vezmeme a založíme taneční školu manželů Skočdopolových!” Takových větiček může existovat spousta. A na muže to platí – neradi se přece dělí o tu dávku pozornosti, která patří jen jim!

“Nemyslel jsem si, že se do svatby pohrnu před třicítkou, ale uvědomil jsem si, že není na co čekat. Věděl jsem, že se na mou ženu dívají i jiní muži, a to pro mne bylo naprosto nepředstavitelné.” Ondřej, Praha.

Pokud ani bod 3 nezabere, nesmutněte. Existuje ještě dalších 3 300 000 000 mužů na světě a některý z nich vás určitě bude chtít! Do té doby můžete alespoň svou svatbu plánovat, tedy jen dokud nezjistíte, že budoucí manžel má o svatbě jiné představy. Ale my ze Svatebníku máme alespoň další téma na článek: “Jak přesvědit muže, že vaše svatební plány jsou lepší než jeho!” Držíme palce a budeme rádi i za vaše rady a tipy ;) Piště na facebooku. (kab)

Zapojte se do diskuze