Jak poznám, že mě chce přítel požádat o ruku?

Má dlouholetá kamarádka Adéla je se svým přítelem už pět let. Chtěla by se vdávat, její přítel Honza to ale vidí jinak. Svatbu odmítá, ženit se nechce a obchody s prstýnky obchází obloukem. Tak to alespoň vnímá Adélka. Jenže já mám tu čest vědět jedno tajemství, a sice to, že Honzova zjevná neochota řešit svatbu je hraná a že ji v příštích pár dnech chce požádat o ruku. Plán mu vychází, Adél nic netuší a dál vnitřně zápasí s myšlenkou, že se možná nikdy nevdá. Mezitím já trávím s Honzou spoustu času – vybíráme zásnubní prstýnek, objednáváme potřebné rekvizity a sháníme kamarády, kteří u toho velkého okamžiku nesmí chybět. Na vlastní oči vidím, jak se muž změní, když chce ženu požádat o ruku.

1) ČASTO NENÍ DOMA

Příprava zásnub je prostě časově náročná, a to i případě, že muž chce požádat ženu v pohodlí gauče doma v obýváku. I pro muže je tato událost přelomová, a proto většinou pečlivě dbají na výběr toho správného prstýnku. Obejít desatero klenotnictví a prohlédnout si tam všechny prsteny zabere opravdu dost času. Než začnete svého milého podezřívat z nevěry, vyčkejte, třeba vás mile překvapí.

2) PROHLÍŽÍ SI VAŠE PRSTÝNKY

Muži prostě nějakým způsobem musí zjistit velikost vašeho prstýnku, a když nemají zrovna po ruce kamarádku, která by to nenápadně zjistila, je celá detektivní operace jen a jen na nich. Někteří jsou šikovnější, jiní nápadnější. Pokud váš milý častěji sleduje vaši ruku, zbystřete.

3) JE BEZDŮVODNĚ NERVÓZNÍ

Zásnuby, to je velká chvíle. A aby se povedly podle představ vašeho přítele, vyžaduje to i značnou dávku štěstí, což může chlapa dost stresovat. Vězte, že když mu v největší fázi jeho zásnubních příprav vytknete, že vás nemá rád, vybuchne jako stará kamna.

4) ZAČNOU SE MU ŽENIT KAMARÁDI

Nevím, čím to je, ale muži v sobě mají geneticky nastaven “boj” se svými soky. A manželství, to je do určitého věku chlapa prostě prohra. Zatímco jeho dvacetiletí kámoši si užívají každou noc s jinou holkou, on už je ženat, a tak je “po zábavě”. Jakmile se ale zlomí tato proradná hranice a i mezi těmito kamarády je najednou více ženáčů než svobodomyslných, nastal možná ten správný čas i pro toho vašeho. V jednu chvíli si totiž uvědomí, že prohra je zůstat sám mezi šťastnými, ženatými kluky.

5) MLUVÍ O BUDOUCNOSTI

Ženy rády plánují a ujišťují se, že muž je na tom podobně, což většinou není. Chlapi se instinktivně bojí plánovat budoucnost, ale přiznám se vám, že jsem dodnes úplně nepochopila proč. Když má muž ale ujasněno, že s vámi chce zůstat navěky, má najednou daleko větší potřebu řešit bydlení a děti.

Pokud budete mít, milé čtenářky, zájem, za pár dnů či týdnů vám napíšu, jestli náš obrovský zásnubní plán vyšel, ale do té doby PŠŠŠŠŠT! :)

kab

Zapojte se do diskuze