Přepych obřích svatebních dortů

Muž poklekne, zazní ta nejočekávanější otázka a žena si pomyslí: „Je to v kapse“! V takovou chvíli ovšem začínají starosti. Jistě, jedná se o krásné starosti přípravy nejdůležitějšího dne, ale pořád jsou to starosti. Problémům se budoucí manželé nevyhnou ani při vybírání dortu. Má být barevný, bílý, zdobený, jednoduchý? A co teprve velikost?

Samozřejmě, že velikost dortu je určena hlavně počtem hladových krků, kteří jsou na svatbu pozváni, ale obrovskou roli hraje ještě něco. Co? Ano, peníze.

Krásný dort je nedílnou součástí svatební hostiny. Mít co nejchutnější, nejkrásnější a zároveň také cenově přijatelný dort je snem všech nevěst. Jsou ale také snoubenci, kterým na penězích tolik nezáleží. Jak jinak se dá vysvětlit, že si nechají vyrobit obří dorty za několik tisíc dolarů? Ve většině případů se zatím opravdu jedná o zahraniční svatby, ovšem tento trend se začíná šířit jako epidemie do různých koutů světa. To znamená i do České republiky.

Nabízí se jedna otázka. Stojí to vůbec za to? Naprosto nejdůležitějším prvkem všech svateb by přece měla být nevěsta s ženichem. Vždyť právě o ně se jedná. Mít dort vysoký přes 2 metry, který váží i 300 kilo je sice krásný zážitek pro svatebčany, ovšem nepřehlučí krásu samotné nevěsty? V některých případech ano, bohužel. Je jasné, že když člověk potřebuje nakrmit stovky lidí, je potřeba si nechat upéct velký dort, ale proč se tento nešvar dále a dále šíří i do sálů menších hostin? To potom člověka nenapadne nic jiného, že se novomanželé chtějí předvést a ukázat všem, že na to prostě mají. Ale svatební den by měl být o něčem úplně jiném, ne?

Proto navraťme se ke klasickým a krásným dortům, které ovšem budeme schopni do místnosti vůbec dovézt. Vždyť strhnout si kýlu ve svatební den neodpovídá zrovna ideální představě o poklidném průběhu svatby. (zuh)

Galerie

1099-1
20081031-012403-1
390349_10151101433555826_1093187708_n
MONACO-WEDDING/
big-elegant-wedding-cakes
d42070bf647ff61afd779ad90b4e798a
donald-trump-wedding-cake
dscn1629
e7c1f8706511efc2870ab1ef80e98143
expensive-wedding-cakes-2
giantcake
huge-wedding-cake
img_0060
social-events-huge-wedding-cake-hornchurch
vain-wedding-cake
wedding-cake-of-celebrity
wedding_cake
wedding_cakes_01
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

Zapojte se do diskuze