Jaký styl svatby je pro vás ten nejlepší?

Jste zasnoubená a den D se blíží mílovými kroky. Vy pořád nevíte, jak svatbu pojmout? Nezoufejte, jsme tady pro to, abychom Vás inspirovali. Můžete si prohlédnout několik stylů, počínaje romantickým, podzimních, stylovým či přírodním.

1) ROMANTICKÁ SVATBA

Jste romantická duše a představovala byste si svatbu jako z pohádky? Pokud vám to váš partner odsouhlasí (v tom případě jste dítě štěstěny), chopte se toho! Šaty do růžova, korunku, krásnou kytici a účes jako z filmu? Nezapomeňte ale dotáhnout vše do detailů, aby to na hosty nepůsobilo zoufale a kýčovitě: svíčky, okvětní lístky, oznámení ve stejném romantickém stylu. K romantické svatbě samozřejmě patří obřad na hradě nebo zámku, zkuste si domluvit i zámeckou restauraci, dodá vaší svatbě tu pravou atmosféru.

2) STYLOVÁ SVATBA

Jste odpůrkyně klasických “nudných” svateb a představovala byste si svůj velký den v elegantním stylu? Žádné bílé šaty ale nejlépe zlaté? A když už zlatá tak zkombinovaná třeba s námořnickou modří? Že to zní šíleně? Vůbec ne. V případě, že všechno dotáhnete do zdárného konce, bude mít tato svatba určitě úspěch. Jen pozor na to, abyste se netvářila moc povýšeně, hosté očekávají milou něvěstu.

3) SVATBA Á LA NÁVRAT DO DĚTSVÍ

Svatba se dá pojmou všelijak. Pokud o sobě víte, že jste tak trochu infantilní, že ujíždítě na samolepkách se srdíčky, na peříčkách a také na růžové barvě, tento styl je pro vás jak dělaný. Tak trošku dětinský styl, který vrátí hosty o několik let nazpět, je ale zrádný. Pravděpodobně se nezavděčíte všem a najdou se hnidopichové, kteří vám váš velký den pěkně od srdce zkritizují. Je to ale jen váš den a vaše volba a pokud se chcete na svatbě bavit, jen s chutí do toho.

4) PODZIMNÍ SVATBA

Vdáváte se na podzim nebo jen prostě máte ráda podzimní barvy? Tento styl je určen všem, kteří se nebojí elegance. Dominantní hnědá barva dodá svatbě šmrnc a glanc, ale zároveň ztrácí hravost. Je na první pohled trochu pochmurná a smutná, ale atmosféru tomuto stylu musí dodat nevěsta sama.

5) PŘÍRODNÍ STYL

Máte ráda dřevo, zelenou barvu a přírodní materiály? Vaše představa často směřuje k obřadu na zahradě nebo na jiném venkovním místě? Pak je tento styl ten pravý právě pro vás. Doplňky se dají ladit do přírodních motivů, dřevěné vázičky, jmenovky z ručně vyrobeného papíru či hostina ve stylové dřevěnici? Nádherná představa.

6) NÁVRAT DO MINULOSTI

Antika, western, 30. léta, Audrey Hepbern či atmosféra starého londýna: páni v cylindrech, dámy v dlouhých róbách – je to ta pravá předtava pro vás? Ani taková svatba není samozřejmě nemožná a navíc může být překrásná. Slaďte účes, líčení a šaty (hodí se rukavičky) a také oblek svého nastávajícího a věřte, že na takovou svatbu hosté jen tak nezapomenou. Hodí se také zvolit stylovou hudbu, proto buďte opatrná při výběru DJ´e či kapely.

7) SVATBA NA PLÁŽI

Pro ty odvážnější, kteří se rozhodnou pro svatbu v teplých krajinách, jsme také nachystali pár foteček k inspiraci. K svatbě takového stylu se hodí živé květiny, například zakomponovat je do nevěstiných vlasů, či okvětními lístky posypat cestu k oddávajícímu (pozor na vítr – ten může být u moře zrádný). Moc krásné mohou být ozdůbky z mušliček.  K obědu doporučuji místní speciality, například ryby. Svatební pochod mohou zahrát domorodci na africké bubny.

8) SVATBA NA LODI

Podobně, jako svatba na pláži, má i svatba na lodi své kouzlo. Je to stylová zábava, jen doporučujeme zabalit hostům jako dárek kinedril ;) Hlavní barvy se samozřejmě nabízí červená, modrá a bílá. Ženichovi by slušela kapitánská čepice. Svatba na lodi je ale trochu zrádná, dávejte pozor na počasí, neplujte příliš daleko od břehu a nepodávejte velké množství alkoholu, protože po chvíli mohou padat hosté přes palubu.

9) RETRO STYL

Retro styl se dnes vrací ve velkém (i když pomalu a jistě se zase vytrácí), každopádně pozor na krok vedle. Hosté budou očekávat zábavu, tematickou hudbu a obřad.  Ne každý vypadá v retro šatech pěkně. Mějte kapku soudnosti a uznejte sama, jestli v šatech vypadáte jako nevěsta, která úmyslně vybrala retro šaty, nebo jako nevěsta, která neví, co se dnes nosí. Nedopusťte, abyste byla ve svůj velký den terčem posměchu.

Zapojte se do diskuze