Hvězdná “ano”: ohlédnutí za svatbami celebrit v roce 2011

Není na škodu si jednou za čas udělat takové malé ohlednutí. A kdy je lepší doba než na začátku nového roku? Pojďme se podívat na hvězdné svatby roku 2011…

1) Princ William a Kate Middleton

Britský královský pár měl svatbu 29. dubna 2011. A byla to svatba velkolepá! William a Kate se brali ve Westminsterském opatství v Londýně, což je místo opředené mnoha symboly. A byly to právě symboly, které byly pro tuto svatbu typické: během obřadu zazněla tradiční skladba Greensleeves či klasický chorál Jerusalem. Svatební kytice sestávala z konvalinek, myrty, břečťanu, hvozdíku (anglicky nazýván sweet William) a z hyacintu. Konvalinky znamenají návrat štěstí, karafiáty statečnost, hyacint stálost lásky a myrta symbol manželství a lásky.

Pochválit musíme volbu šatů: Sukně připomíná rozkvétající květinu s bílými oblouky a záhyby. Hedvábný slonovinový živůtek, který se zužoval v pase a v bocích, byl prodloužený, měl připomínat viktoriánskou tradici korzetů. I závoj byl z vrstev lehkého slonovinového hedvábného tylu s okrajem z ručně vyšívaných květin. Velmi krásné byly také krajkové rukávy.

Mně se Kate velice líbila, už při vystupování z auta. Ač ty šaty působí jednoduše, později určitě uvidíme obrovské množství detailů. Střih, volba materiálu, je to perfektní a nevěsta je klenot sám za sebe. Klobouk dolů, je to vkusné a moderní zároveň,” řekl přední český módní návrhář Josef Klír.

2) Zara Phillips a Mike Tindall

Další královská svatba, tentokrát svatba královniny vnučky Zary, se uskutečnila 30. července 2011 ve skotském Edinburgu. Ženichem byl Mike Tindall, profesionální hráč ragby. Svatba byla o poznání menší než ta Williamova, přesto se jí zúčastnila celá královská rodina. Nevěsta měla na sobě šaty z dílny královského návrháře Stewarta Parwina. Šaty byly opět jednoduchého střihu, ale byly velmi bohaté stejně jako Zařin závoj a kytice. Zara si i po svatbě nechala své dívčí jméno.

3) Kníže Albert II. a Charlene Wittstock

Monacký kníže Albert II. do toho praštil 1. července 2011. Civilní obřad se konal v trůnním sále knížecího paláce, ten církevní pak na hlavním palácovém nádvoří. Charlen (33), bývalá učitelka, se zúčastnila například olympiády v Sydney v roce 2000, a to v plavání za Jihoafrickou republiku. Ve stejném roce se s Albertem seznámila (na plaveckých závodech). V knížectví trvale žije od roku 2006. Sportovní kariéru ukončila o rok později.

Loňský rok byl ve znamení královských svateb a jednoduchých svatebních šatů. Nevěsta měla úzké šaty od Armaniho, lodičkový výstřih, malou kytičku a malý drdol.

4) Paul McCartney a Nancy Shevell

Skoro sedmdesátiletý Paul se oženil 9. října 2011. Jeho ženou se stala Nancy Shevell, která je o osmnáct let mladší. Svatba byla komorní, jen pro pár desítek lidí, a konala se na Marylebonské matrice v Londýně. Rodina Paula podporovala, hlavně jeho dcera Stella, která coby módní návrhářka navrhla nevěstě šaty. A musíme ji velmi pochválit – Nancy vypadala přímo božsky!

 5) Lily Allen a Sam Cooper

Koho naopak nemůžeme pochválit vůbec byla Lily Allen. Výběr svatebních šatů od módní návrhářky Delphine Manivet byl jednoduše velký krok vedle. Přestože byla v pokročilém stavu těhotenství, mohla si dovolit něco trošku odvážnějšího. Tyto šaty by si mohla vzít i jeptiška.

Každopádně Lily Allen si 11. června 2011 vzala podnikatele Sama Coopera. Svatba probíhala ve Velké Británii, konkrétně v Cranham v hrabství Gloucestershire. Svatení hostina se konala na zahradě a byla napočítaná stovka hostů.

6) Iveta Lutovská a Jaroslav Vít

V našem malém flashbacku zavítáme i do českého rybníčku. 9. září 2011 se provdala Iveta Lutovská za podnikatele Jaroslava Víta. A svatba to byla přímo pohádková! Nevěsta měla na sobě šaty, které ji navrhla její kamarádka a módní návrhářka v jednom Tereza Sabáčková. Krásně seděly a Ivetě moc slušely, jediné, co bychom vytkli, byla pochybná délka. Nicméně i tak, Iveto, máš u nás bod!

Obřad probíhal na zámku v Pardubicích, rodném městě Ivetina manžela. Oslava pak probíhala v golfovém resortu na Kunětické hoře, kam se přesunula stovka svatebčanů.

7) Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec

Česká zpěvačka a český hokejista si řekli své ano 17. června 2011 na zámečku v pražské Tróji po roční známosti. Obřadu a hostiny, která se konala v restauraci Mirellie na Vinohradech, se zúčastnili jen nejbližší, svatba totiž měla původně proběhnout tajně, ale nestalo se tak. Šaty Lucka zvolila jednodušší – styl víla, ve stejném stylu měla učesané i vlasy. Lucce to slušelo, ale díru do země s touto volbou neudělala. I tak přejem štěstí.

8) Alena Šeredová a Gianluigi Buffon

Po šesti letech vztahu uzavřeli manželství také Alena Šeredová a Gigi Buffon. Obřad probíhal 16. června 2011 v kostele Sv. Petra a Pavla na Vyšehradě a hostinu měli v hotelu Kempinski. Na obřadu nechyběla Buffonova rodina a italští novináři. Alena na sobě měla antické šaty, které však nelichotily její postavě. Jako modelka si mohla dovolit mnohem víc – šaty jí zbytečně přidávaly kila. Zato Gigi ve svém stylovém obleku vytřel všem zrak!

9)Jitka Čvančarová a Petr Čadek

Jitka a Petr zpečetili svůj vztah 24. září 2011 v kostele Sv. Petra a Pavla v Mělníku. Jitka byla během obřadu prý tak dojatá, že jí při čtení slibu zradil hlas. Měla na sobě krásné princeznovské krémové šaty a originální závoj. Jitku chválíme! Petr si oblékl padnoucí žaket a také vypadal fantasticky.

10)Zdeněk Pohlreich a Zdeňka Gruberová

O svatbě Zdeňka Pohlreicha a jeho nynější manželky toho moc nevíme. Snad jen že se odehrávala 15. října 2011 ve Švýcarsku u Bodamského jezera a platnost svatby museli novomanželé potvrdit ještě v Česku. Posuďte sami, jak se jim outfity vydařili. My říkáme jedoznačně ANO, ŠÉFE!

Zapojte se do diskuze